Haber

İsrail Ulusal Güvenlik Bakanı: ‘Hamas’ı destekleyen herkes yok edilmeli’

İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, “Hamas’ın yok edilmesi gerektiğini söylediğimizde şarkı söyleyen, destek veren, şeker dağıtan herkes Hamas’tır ve hepsi yok edilmelidir” dedi. söz konusu.

Son dönemde İsrail genelindeki sivillere ve işgal altındaki Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimcilere silah dağıtmasıyla gündeme gelen Ben-Gvir, “Kanal12” televizyonunda katıldığı programın bir bölümünü sosyal medya hesabından paylaştı. .

Ben-Gvir, “Açık olmalıyız. Hamas’ın yok edilmesi gerektiğini söylediğimizde şarkı söyleyen, destek veren, şeker dağıtan herkes Hamas’tır ve hepsi yok edilmelidir.” İfadesini kullandı.

İsrail’de Yahudi üstünlüğü yanlısı politikalarıyla tanınan Ben-Gvir, uzun süredir tartışmalı bir isim.

İsrail basınında yer alan haberlere göre, Ben-Gvir’in sivilleri ve yerleşimcileri silahlandırma kampanyası kapsamında İsrail silah şirketlerinden yaklaşık 25 bin silahın yanı sıra mühimmat ve diğer savaş malzemeleri satın alındı.

Ben-Gvir, 7 Ekim olaylarının ardından sosyal medya paylaşımları nedeniyle İsrail bayrağı önünde kelepçeli olarak gözaltına alınan kişilerin fotoğraflarını paylaştı.

İşgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria’daki Yahudi yerleşimcilerin şiddet eylemlerini teşvik etmesiyle tanınan Ben-Gvir, Filistinliler tarafından “katillerin avukatı”, “şeytanın avukatı” ve “mahkum” olarak anılıyor. fanatik Yahudilerin terör saldırılarıyla ilgili davalarda avukat.

Ben-Gvir, İsrail’in terör faaliyetleri nedeniyle 1998’de yasakladığı ve ABD’nin terör örgütü olarak tanımladığı ırkçı “Kah” hareketinin de eski bir üyesiydi.

Görüşlerinin radikalliği nedeniyle askerlikten muaf tutulan ve hakkında “nefret, kışkırtıcı konuşma ve ırkçılık” gibi suçlamalarla 53 iddianame hazırlanan Ben-Gvir, 2007 yılında “ırkçılık ve terör örgütüne destek vermek” suçlamasıyla suçlu bulunmuştu. .

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun bu yılın başında göreve gelen koalisyon hükümetinde, Ben-Gvir, ülkedeki kolluk kuvvetlerinden sorumlu Ulusal Güvenlik Bakanlığı’na atandı.

haberadalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu